..:Mira Evleri

 

 

 

 

  • Genel Bilgiler
  • Proje Özellikleri
  • Teknik Şartname
  • Galeri
  • Kat Planı
  • Konum Kroki
  Mira Evleri

   Her evin yaşanmışlığı vardır, kokuyu, sıcaklığı, anıları barındırır. Bazen hüzünle, bazen de mutlulukla doldurur yüreğinizi. Bir de yeni eve yerleşmenin heyecanı vardır. Hayata yeni bir başlangıç yapmak gibi...
   Size bu projemizde, duvarlarına anılarınızı asacağınız, hayata yeniden başlayacağınız bir ev sunuyoruz.
   Biz bu evlere Mire Evleri dedik. Çünkü Mira, gökyüzündeki bir takım yıldızın adı. Sizler de Gaziemir`in yıldızı olacak bir evde oturabilirsiniz...
  Mira Evleri

   Mira Evleri projemiz 5 adet 2+1, 10 adet 3+1 ve toplamda 15 adet daireden oluşmaktadır. Binada yer alan 2+1 dairelerimizin brüt m2`si 106, 3+1 olan dairelerimiz ise brüt 125 m2`dir.
   Dairelerde yer alan banyolarda duş teknesi,duş kabini ve gömme rezervuar yer alacaktır. Mutfaklara özel tasarım mutfak dolapları yapılacaktır. Fırın, ocak, davlumbaz ve bulaşık makinesinin yer aldığı mutfakta tavanda dekoratif aydınlatma yapılacaktır. Salonlarda ARÇELİK marka klima olacaktır. Daire giriş kapıları çelik gövdeli,ahşap kaplamalı,iç kapılar ise özel üretim ahşap kaplama kapı olacaktır. Isıtma ve sıcak su sistemi doğalgaz kullanımına uygun olacak. Dairelerde doğalgaz tesisatı, petekler ve kombi yer alacaktır.
  Çevre düzenlemesinde bahçe duvarları örülecek, bitkilendirme ve bahçe aydınlatması yapılacaktır.
  
  Mira Evleri


TEKNİK ŞARTNAME

 
 
İNŞAAT TEKNİĞİ
Binalar depreme dayanıklı temel tekniği ile imal edilecektir. Mimari, statik, mekanik ve elektrik projeleri ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanacak, inşaat bu projelere uygun olarak yapılacaktır. İnşaatın her aşaması bağımsız yapı denetim firması tarafından kontrol edilcektir.
 
DUVAR
Dış duvarlar 13,5`luk ve 8,5`luk iki duvar şeklinde olacak. İki duvar arasında ısı ve ses yalıtımı için strafor olacak.
 
SIVA
Dış cephe çimento takviyeli harç ile sıva yapılacaktır. İç mahallere alçı sıva yapılacaktır.
 
DIŞ CEPHE
Projesine uygun olarak kompozite kaplanacaktır. Balkon içleri ve kaplama dışında kalan yerler 1. kalite dış cephe boyası ile boyanacaktır.
 
PENCERE VE BALKON KAPILARININ DOĞRAMALARI
Pencereler ve balkon kapıları EGEPEN DECEUNİNCK marka pvc doğrama olacaktır.
 
BOYA
İç alanların tavanları tavan boyası ile duvarlar plastik boya  ile, demir ürünlerinin tamamı yağlı boya ile boyanacaktır.
 
APARTMAN GİRİŞ, KORİDOR VE MERDİVENLER
Apartman girişi, koridor ve merdivenler mermer kaplanacaktır.
 
ELEKTRİK TESİSATI
Elektrik Mühendisleri Odası ve Tedaş şartnamelerine uygun olarak projede gösterilen yerlere telefon, TV anten ve elektrik prizi konulacaktır. Balkonlarda normal, ortak alanlarda sensörlü  aydınlatma armatürleri kullanılacaktır. Sigortalar SIEMENS marka, anahtar priz ve kasaları VIKO marka olacaktır.
 
SIHHİ TESİSAT
Binanın içme ve kullanma suyu şehir şebekesinden temin edilcektir. Dairelerin tesisatı banyolarda ve mutfakta sıcak su olacak şekilde döşenecektir. Tesisat malzemeleri EGE YILDIZ marka olacaktır.
 
ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Bahçe duvarları örülecek, bitkilendirme ve bahçe aydınlatması yapılacaktır.
 
 
  
 
DAİRE İÇİ
 
BANYOLAR
Tüm banyolarda seramik ve vitrifiye malzemesi olarak 1.sınıf ürünler kullanılacaktır. Banyolarda duş teknesi, duş kabini yer alacaktır.
 
MUTFAKLAR
Özel tasarım mutfak dolapları yapılacaktır. Dolap ile tezgah arasında 1.sınıf seramik ürünleri kullanılacaktır. Mutfakta fırın, davlumbaz ve ocak da yerleştirilecektir.
 
SALON VE ODALAR
Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke olacaktır.
 
ANTRE VE KORİDOR
Antre ve koridorda 1.sınıf seramik kullanılacaktır.
 
BALKONLAR
Balkon zeminlerinde 1.sınıf seramik kullanılacaktır. Salon ve mutfak balkonunda TV anten sistemi, armatürler ve elektrik prizleri yer alacaktır.
 
KAPILAR
Daire giriş kapıları çelik gövdeli, ahşap kaplamalı, iç kapılar ise özel üretim mobilya kapı olacaktır.