..:Düş Bahçesi Evleri

 

 

 

 

  • Genel Bilgiler
  • Proje Özellikleri
  • Teknik Şartname
  • Galeri
  • Kat Planı
  • Konum Kroki
  Düş Bahçesi Evleri

   Sıcacık bir yuvada, huzur içinde gözkapaklarınız ağırlaşıp kapandığında, özlediğiniz her şey, herkes , binbir renk gözlerinizde ve ruhunuzda canlandığında, bunun adı düş olur...

   Yalın çizgilerle sağlam, konforlu bir yapı, düş görmüş hissini uyandıran muhteşem bir peyzaj ile birleşince bunun adı " DÜŞ BAHÇESİ KONUTLARI "olur...


  Düş Bahçesi Evleri

   Düş Bahçesi Konutları 40 adet daireden oluşmaktadır. Site içerisinde yer alan bu projemiz içerisinde  yüzme havuzu yer almaktadır. 10 bloktan oluşan bu projemizde binalarımız 2`şer kattan oluşmaktadır. Şirin görünümlü bu bağımsız bölümler brüt 121 m2`dir.
   Mutfaklara özel tasarım mutfak dolapları; fırın, ocak ve davlumbaz yerleştirilecektir. Salon ve odaların yer döşemeleri laminant parke olacaktır. Daire giriş kapıları çelik gövdeli, ahşap kaplamalı, iç kapılar ise özel üretim mobilya olacaktır.  
  Çevre düzenlemesi esnasında otopark alanı, bahçe duvarları, aydınlatma ve çiçeklendirme en güzel şekilde oluşturulucaktır.
  
  Düş Bahçesi Evleri

TEKNİK ŞARTNAME
   
 İNŞAAT TEKNİĞİ
 
Binalar depreme dayanıklı temel tekniği ile imal edilecektir. Mimari, statik, mekanik ve elektrik projeleri ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanacak, inşaat bu projelere uygun olarak yapılacaktır. İnşaatın her aşaması bağımsız yapı denetim firması tarafından kontrol edilecektir.
  
 
DUVAR
 
Dış duvarlar 13,5`luk ve 8,5`luk iki duvar şeklinde olacak. İki duvar arasında ısı ve ses yalıtımı için strafor olacak.
  
 
SIVA
 
Dış cephe çimento takviyeli harç ile sıva yapılacaktır. İç mahallere alçı sıva yapılacaktır.
  
 DIŞ CEPHE
 Projesine uygun olarak kompozite kaplanacaktır. Balkon içleri ve kaplama dışında kalan yerler 1. kalite dış cephe boyası ile boyanacaktır.
  
 
PENCERE VE BALKON KAPILARININ DOĞRAMALARI
 
Pencereler ve balkon kapıları EGEPEN DECEUNİNCK marka pvc doğrama olacaktır.
  
 BOYA
 İç alanların tavanları tavan boyası ile duvarlar plastik boya  ile, demir ürünlerinin tamamı yağlı boya ile boyanacaktır.
  
 
APARTMAN GİRİŞ, KORİDOR VE MERDİVENLER
 
Apartman girişi, koridor ve merdivenler mermer kaplanacaktır.
  
 
ELEKTRİK TESİSATI
 
Elektrik Mühendisleri Odası ve Tedaş şartnamelerine uygun olarak projede gösterilen yerlere telefon, TV anten ve elektrik prizi konulacaktır. Balkonlarda normal, ortak alanlarda sensörlü  aydınlatma armatürleri kullanılacaktır. Sigortalar SIEMENS marka, anahtar priz ve kasaları VIKO marka olacaktır.
  
 
SIHHİ TESİSAT
 
Binanın içme ve kullanma suyu şehir şebekesinden temin edilcektir. Dairelerin tesisatı banyolarda ve mutfakta sıcak su olacak şekilde döşenecektir. Tesisat malzemeleri EGE YILDIZ marka olacaktır.
  
 
ÇEVRE DÜZENLEMESİ
 
Bahçe duvarları örülecek, bitkilendirme ve bahçe aydınlatması yapılacaktır.
  
  
  
 DAİRE İÇİ
  
 BANYOLAR
 Tüm banyolarda seramik ve vitrifiye malzemesi olarak 1.sınıf ürünler kullanılacaktır. Banyolarda duş teknesi, duş kabini yer alacaktır.
  
 MUTFAKLAR
 Özel tasarım mutfak dolapları yapılacaktır. Dolap ile tezgah arasında 1.sınıf seramik ürünleri kullanılacaktır. Mutfakta fırın, davlumbaz ve ocak da yerleştirilecektir.
  
 SALON VE ODALAR
 Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke olacaktır.
  
 ANTRE VE KORİDOR
 Antre ve koridorda 1.sınıf seramik kullanılacaktır.
  
 BALKONLAR
 Balkon zeminlerinde 1.sınıf seramik kullanılacaktır. Salon ve mutfak balkonunda TV anten sistemi, armatürler ve elektrik prizleri yer alacaktır.
  
 KAPILAR
 Daire giriş kapıları çelik gövdeli, ahşap kaplamalı, iç kapılar ise özel üretim mobilya kapı olacaktır.